Tarih Gönderen Soru
 28.04.2009 14:34 (Üye) Soru : merhaba, vergi borcundan dolayı hapis cezası varmıdır? Bugüne kadar vergi borcundan dolayı " hapis yatan" mükellef hiç duymadım, yada kanunlarımızda varda uygulanmıyormu?

Cevap : Sayın Özmen, Vergi borcunun ödenmemesi halinde hapis cezası uygulaması söz konusu değildir. Ancak, VUK 359.maddedeki fiilleri işleyenler için hapis cezası söz konusudur. Bu konuya ilişkin çok sayıda davanın sürdüğü ve hapis cezalarının kesinleştiği bilinmektedir. Danışma Birimi